WINDYKACJA MASOWA

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy, bez względu na przedmiot świadczonych usług, może spotykać się z problemem zatorów płatniczych a w obecnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej problem ten zdaje się jeszcze narastać. Dlatego też Kancelaria proponuje Klientom rozwiązania obejmujące windykację takich właśnie należności – zarówno na etapie przedsądowym (windykacja miękka), ale i sądowo-egzekucyjnym.

Nasza Kancelaria proponuje Państwu skuteczne rozwiązanie tego problemu. Za wykonanie tych zadań nie pobierzemy od Państwa żadnych należności związanych z obsługą prawną a cały koszt naszej pracy, w tym i wynagrodzenie Kancelarii, przerzucony zostanie wyłącznie na Dłużników. Tym samym Kancelaria otrzyma wynagrodzenie jedynie za efekt własnej pracy i wyłącznie wówczas gdy również Państwo odzyskacie dochodzone roszczenie.

Kancelaria posiada bowiem wieloletnie doświadczenie zarówno w obsłudze masowych postępowań polubownych (przedsądowych) jak i w czynnościach podejmowanych na etapie uproszczonego postępowania sądowego oraz egzekucyjnego. Proponowane przez Kancelarię rozwiązanie pozwoli Państwu zaoszczędzić zarówno czas konieczny do obsługi tych spraw jak i zbędne koszty wynikające z tego tytułu. W ten sposób zakończy się Państwa problem związany z rozsyłaniem licznych monitów czy wykonywaniem telefonów z prośbą o uregulowanie zadłużenia. Dodatkowo postępowanie uproszczone pozwala na przeprowadzenie całego postępowania w tym i postępowania egzekucyjnego zaledwie w kilka miesięcy co przy obecnych zatorach w rozpoznawaniu postępowań sądowych wydaje się być najważniejsze.

WINDYKACJA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Nasz zespół, w zależności od etapu, na którym znajduje się Państwa sprawa przeprowadzi działania windykacyjne oparte na jednym z dwóch mechanizmów. Pierwszym z nich to windykacja polubowna (przedsądowa). Na tym etapie staramy się odzyskać należność, stosując metody postępowania, takie jak bezpośrednie dotarcie do dłużnika i nawiązanie dialogu. Jeśli są ku temu perspektywy oraz gdy relacja łącząca wierzyciela i dłużnika oparta jest na stałej współpracy warto spróbować metody mediacyjnej. Wówczas istnieje możliwość polubownego ustalenia przewidywanych możliwości spłaty zadłużenia. Często cały proces kończy się na tym etapie, a należność jest odzyskiwana bez konieczności występowania na drogę sądową.

Drugim etapem jest uzyskanie tytułu wykonawczego i przeprowadzenie całego procesu windykacji komorniczej. W takim też przypadku oferujemy Państwu nadzór nad całym procesem, począwszy od złożenia wniosku egzekucyjnego, przez jego monitoring a w ostateczności doprowadzenie do zakończenia postępowania na skutek wyegzekwowania należności.

WINDYKACJA MIĘKKA

  1. Wysyłka wezwania do zapłaty – pierwszym krokiem jakie podejmie Kancelaria będzie wysłanie wezwania do zapłaty do dłużnika. Wezwanie powinno zawierać informacje o kwocie długu, terminie zapłaty, a także konsekwencjach, jakie grożą w przypadku braku uregulowania zadłużenia.

  2. Telefoniczna rozmowa z dłużnikiem – W przypadku braku reakcji na wezwanie do zapłaty, Kancelaria podejmie próbę skontaktowania się z dłużnikiem telefonicznie. Wyjaśnimy wówczas dłużnikowi sytuację, przedstawimy korzyści związane z uregulowaniem długu oraz zaproponujemy rozwiązania umożliwiające spłatę zadłużenia.

  3. Wysłanie przypomnienia – Jeśli po rozmowie telefonicznej dłużnik nadal nie ureguluje długu, Kancelaria wyśle kolejne wezwanie, w którym przypomni się o zadłużeniu i konsekwencjach związanych z jego niespłaceniem.

  4. Spotkanie z dłużnikiem – W przypadku braku reakcji na przypomnienie, Kancelaria podejmie starania by spotkać się z dłużnikiem, aby wyjaśnić sytuację, przedstawić korzyści płynące z uregulowania długu oraz ustalić plan spłaty.

  5. Negocjacje z dłużnikiem – Jeśli dłużnik nie jest w stanie uregulować długu w całości, po ustaleniu warunków w Klientem Kancelaria podejmie rozmowy w zakresie warunków spłaty zadłużenia w ratach lub w innej formie, która będzie dla dłużnika bardziej korzystna.

  6. Umorzenie lub odroczenie długu – W przypadku, gdy dłużnik znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, można rozważyć umorzenie lub odroczenie długu. Taka decyzja powinna być poprzedzona dokładnymi analizami finansowymi oraz odpowiednią dokumentacją. Zakres tych ustępstw będzie konsultowany każdorazowo z Klientem.

  7. Prawne kroki windykacyjne – Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniosą skutków, należy rozważyć podjęcie kroków windykacyjnych w ramach postępowania sądowego. Kancelaria reprezentować będzie Klienta na każdym z tych etapów. 

WINDYKACJA TWARDA

Windykacja twarda to forma działań windykacyjnych, której celem jest szybkie i skuteczne odzyskanie długu poprzez zastosowanie różnych narzędzi prawnych, finansowych i egzekucyjnych. W przeciwieństwie do windykacji miękkiej, która opiera się głównie na komunikacji z dłużnikiem, windykacja twarda polega na stosowaniu bardziej surowych i rygorystycznych metod.

Do podstawowych działań związanych z windykacją twardej zalicza się:

  • Wysyłanie wezwań do zapłaty i monitów
  • Wniesienie pozwu w celu uzyskania nakazu zapłaty
  • Wprowadzenie do Krajowego Rejestru Długów i Biura Informacji Gospodarczej
  • Wprowadzenie do ewidencji dłużników komorniczych
  • Wdrożenie postępowania egzekucyjnego poprzez zajęcie rachunków bankowych, wynagrodzenia, nieruchomości lub innych aktywów dłużnika

Windykacja twarda wymaga od wierzyciela dużej determinacji i skuteczności działania. Jednocześnie jednak może być to dla dłużnika bardzo kosztowne i niosące ze sobą negatywne konsekwencje, takie jak utrata reputacji, zajęcie majątku czy koszty związane z procesem sądowym i egzekucyjnym. Kancelaria reprezentować będzie Klienta na każdym z tych etapów.