ZASADY WSPÓŁPRACY

W niniejszym podpunkcie omówimy zasady współpracy oraz rozliczenia usług oferowanych przez naszą kancelarię. Jesteśmy świadomi, że skuteczna współpraca z naszymi Klientami opiera się na jasnych i transparentnych zasadach, które zapewniają wzajemne zrozumienie i zaufanie. Nasza kancelaria pragnie zapewnić Państwu profesjonalną obsługę prawną, jednocześnie gwarantując uczciwe i przejrzyste rozliczenia.

Współpraca z naszą kancelarią rozpoczyna się od ustalenia celów i oczekiwań klienta. Dokładnie słuchamy Państwa potrzeb i dostosowujemy nasze usługi, aby spełniały Państwa oczekiwania. Nasz zespół prawników jest do Państwa dyspozycji, aby pomóc w różnorodnych sprawach prawnych i doradzić najlepsze rozwiązania.

Jeśli chodzi o rozliczenia, nasza Kancelaria stosuje przejrzysty i uczciwy system oparty na zasadach dobrej praktyki prawniczej. Przed rozpoczęciem świadczenia usług, omawiamy z Państwem szczegóły dotyczące honorariów i warunków płatności. W zależności od rodzaju sprawy, możemy działać na zasadzie stawek godzinowych, pakietów usługowych lub innych ustalonych umów finansowych.

Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta i zapewnienie korzystnego stosunku jakości do ceny. Dlatego staramy się utrzymać klarowność i przejrzystość w naszych rozliczeniach, unikając niejasności czy niespodziewanych kosztów. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w zakresie usług lub rozliczeń, informujemy klienta i uzgadniamy wszelkie zmiany przed podjęciem dalszych działań.

Wierzymy, że silne relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu są kluczem do efektywnej współpracy. Nasza kancelaria zawsze dąży do zapewnienia klientom wysokiej jakości usług prawnych, zgodnie z etycznymi standardami zawodu prawnika. Cenimy Państwa zaufanie i jesteśmy gotowi podjąć wszelkie działania, aby sprostać Państwa oczekiwaniom w zakresie współpracy i rozliczeń.

System rozliczenia godzinowego
Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od ilości czasu poświęconego na załatwienie danej sprawy. System ten jest stosowany głównie przy stałej obsłudze prawnej wynikającej z obsługi ramowej zawartej pomiędzy Kancelarią a przedsiębiorcą oraz w sytuacjach, gdy nie jest możliwe określenie z góry zakresu i pracochłonności prac.

Premia za sukces
W przypadku niektórych spraw elementem dodatkowym wynagrodzenia może być premia za wynik sprawy. Jest to określona z góry kwota wynagrodzenia wyrażona procentowo, jaką otrzymuje Kancelaria w przypadku pomyślnego dla klienta zakończenia sprawy.

System wynagrodzenia ryczałtowego
Wynagrodzenie ustalane jest miesięcznie, w oparciu o zakres potrzeb deklarowanych przez Klienta z uwzględnieniem szacunkowego czasowego zaangażowania Kancelarii. Klient określa liczbę godzin, w której ma zapewniony stały dostęp do konsultacji prawnych oraz możliwość natychmiastowej pomocy prawnej w nagłych sytuacjach, w tym udział pełnomocnika w ważnych spotkaniach, negocjacjach czy mediacjach. Przyjmując ryczałt, Klient zawsze ma zapewnioną niższą stawkę niż stawka godzinowa. System stosowany jest w przypadku obsługi firm i instytucji.

System wynagrodzenia kwotowego
Wynagrodzeniem jest ustalona indywidualnie z Klientem, kwota wynagrodzenia za realizację zlecenia. System ten jest stosowany w sprawach, w których można określić zakres prac i ich wymiar czasowy, głównie w przypadku gdy dotyczy prowadzenia konkretnego postępowania sądowego. Podstawą do ustalenia wynagrodzenia jest wówczas Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.09.2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. 2002 Nr 163, poz.1349).


PEŁNOMOCNIK Z URZĘDU

W obecnym stanie prawnym istnieje możliwość ustanowienia dla strony postępowania pełnomocnika z urzędu wskazanego przez stronę.

W takim też przypadku zobowiązani są Państwo wraz z pierwszym pismem procesowym złożyć w sądzie wniosek o ustanowienie pełnomocnika z urzędu, który pomożemy przygotować. Jeżeli sąd wyda postanowienie o ustanowieniu dla strony postępowania pełnomocnika (radcy prawnego) z urzędu to wówczas po uprawomocnieniu się takiego orzeczenia Sąd zwróci się w Państwa imieniu, stosownie do art. 117[3] § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, do właściwej okręgowej izby radców prawnych o wyznaczenie pełnomocnika będącego radcą prawnym. Zgodnie z § 2 art. 117 [3] k.p.c. rada izby radców prawnych powinna wyznaczyć pełnomocnika z urzędu nie później niż w terminie dwóch tygodni.

Przepis art. 117 [3] § 3 wskazuje, że jeżeli strona we wniosku wskazała radcę prawnego (z imienia i nazwiska), właściwa rada okręgowej izby radców prawnych, w miarę możliwości i w porozumieniu ze wskazanym radcą prawnym, wyznaczy radcę prawnego wskazanego przez stronę.

W takim też przypadku koszt wynagrodzenia pełnomocnika pokryty zostanie w całości lub w części przez Skarb Państwa.